Kraunasi......
Naujienlaiškis

Produktyvumas

Vidutinis skaitymo laikas: 3 min.

Susipažinkite: ATLAS – naujasis geriausias jūsų ergonomiškos kėdės draugas

Sukurta taip, kad saugiai apglėbtų kaklą bei galvą ties pagrindu, ATLAS ne tik suteikia maksimaliai ergonomišką atramą, bet ir papildo nuostabių Herman Miller darbo kėdžių dizainą. Kol kiti svarsto, ATLAS atlieka darbą!


ATLAS

Nuolatinių tyrimų bei produkto vystymo strategijų dėka, Atlas prekės ženklas savo veiklą dedikuoja maksimalaus sėdėjimo komforto paieškoms. Sukurta ir suprojektuota Robert Beck ir Dennis Foley, profesionalių inžinierių, net 17 patentuotų Herman Miller produktų kūrėjų, ilgamečių šios kompanijos dizainerių bei Bill Stumpf ir Don Chadwick kolegų, ATLAS galvos atrama – išskirtinis ergonomikos instrumentas, padedantis optimizuoti Herman Miller darbo kėdžių potencialą.
 

 


Ergonomikos pagrindai
 

Kam reikalinga galvos atrama?

Kaklinę stuburo dalį sudaro 7 slanksteliai (lot. k. vertebrae cervicales). Atlantas (lot. k. atlas) ir Ašis (lot. k. axis) – pirmasis bei antrasis kaukolę remiantys ir stuburo vertikalei pradžią suteikiantys slanksteliai, atsakingi už pilnavertį galvos judesių spektrą.

Galvai daugiau ar mažiau lygiuojantis vertikalėje su visu stuburu, veikia natūralūs pusiausvyros dėsniai, tokiu atveju raumenų darbas kaklo srityje yra minimalus. Tačiau, liemeniui nukrypus nuo vertikaliosios ašies, prarandamas balansas, į darbą aktyviau įsijungia įvairios raumenų grupės. Kuo stipriau lošiamės atgal, tuo greičiau pasiekiame stuburo judėjimo amplitudės ribas. Šioje pozicijoje ypač didelė apkrova tenka ir galvą prilaikantiems raumenims.

Tiek maksimalus stuburo lošimas atgal, tiek ir raumenų pastangos išlaikyti kūną šioje pozicijoje, lemia greitą jų nuovargį, diskomfortą, o ilgalaikėje perspektyvoje gali sukelti ir rimtus stuburo pažeidimus ar net ligas (pvz. stuburo kanalo susiaurėjimą – kaklo stenozę).

Išeitis?

Tinkamai suprojektuota bei pritaikyta galvos atrama, perimanti dinamines įtampas kaklo srityje ir padedanti išvengti ilgalaikio raumenų nuovargio bei sąstingio.

 

Komfortas – komandinis kūno darbas

AERON kėdės kūrėjai, Bill Stumpf ir Don Chadwick – tikri pionieriai, pakeitę darbo kultūrą bei įtikinę pasaulį, jog sėdėjimo komfortą visų pirma lemia galimybė judėti kėdėje. Juk mūsų kūnas ir yra sukurtas judėti! Nuolat keičiama kūno padėtis aktyvuoja vis kitas raumenų grupes, tokiu būdu išvengiama vienos grupės pervargimo, o kitų sustingimo. Efektyvų ir naudingą raumenų darbą galima įsivaizduoti kaip estafetę: tam tikrais tarpais keičiasi komandos nariai – raumenų grupės – perduodami vienas kitam lazdelę – impulsą.
 

 

Būtent tokiu būdu dinaminė ir lengvai reguliuojama ATLAS galvos atrama neužrakina vienoje žalojančioje pozicijoje. Priešingai, ATLAS užtikrina, kad taip kaip sėdite dabar ir taip, kaip sėdėsite po kelių akimirkų – vienodai komfortiška, maksimaliai saugu bei sveika.

 

Jūsų pozicija

Komforto pojūtis – individualus dalykas, kurį kiekvienas patiriame savaip, tačiau ergonomikos principai veikia visus. Štai kodėl ergonomišką judėjimą sėdimojoje pozicijoje skatinanti ATLAS – tinka visiems. Dinaminė galvos atrama juda kartu su jumis. Net ir sėdėdami kėdėje, galite lengvai reguliuoti atramos aukštį (maksimalus galimas aukštis – 28 cm.) bei poslinkį į šonus ( horizontalus judėjimo diapazonas – 7.5 cm).

Tol, kol naujai pritvirtintą ATLAS susireguliuosite pagal savo unikalius poreikius, rekomenduojame iki galo nepriveržti ją fiksuojančių veržlių. Specialiai suprojektuoti ATLAS tvirtinimai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti šiek tiek sudėtingi, todėl prieš tvirtinant, mes rekomenduojame pasižiūrėti šį trumpą instaliacijos video:
 

 

Norėdami daugiau sužinoti apie mokslinių tyrimų duomenimis paremtus ATLAS parametrus, skaitykite čia.

 

 

 

Šaltinis: atlasheadrest.com   |   Vertimas: Lina Paulauskaitė

 

Susiję straipsniai