Kraunasi......
Naujienlaiškis

Produktyvumas

Vidutinis skaitymo laikas: 3 min.

Antropometriniai duomenys ir komfortas

ATLAS galvos atramos dizainas remiasi išsamiais, autentiškais tyrimais. Šiame straipsnyje pateikiama ATLAS antropometrinių ir komforto duomenų, naudojant AERON kėdę, tyrimo santrauka. Tyrimo metu dalyviai buvo paprašyti įvertinti galvos atramos patogumą, jų mėgstamiausias sėdėjimo pozicijas bei patyrimą naudojant ATLAS.


Žmogaus kūnas šiandien ir žmogaus kūnas 50 000 metų atgal, išliko beveik toks pats. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas bei ypač nuolatinis ilgalaikis sėdėjimas – iš esmės pakeitė jam keliamus reikalavimus. Šiandien, kaip niekada svarbu į save pažvelgti pro modernaus judėjimo prizmę, leidžiančią tiek naujai suvokti, tiek ir efektyviai spręsti kasdienius geros savijautos iššūkius.

Vis dar intensyviai besivystanti ergonomikos sritis padeda pasinaudoti mokslu bei technologijomis, ir judėti pirmyn! Tam kad darbo aplinka teiktų ergonominę naudą, darbo baldų ir jų priedų dizainas privalomai grindžiamas ne tik bendriniais principais, tačiau ir išsamiais moksliniais tyrimais. Kaip tai daroma? Šiame straipsnyje pateikiame ATLAS galvos atramų antropometrinių ir komforto duomenų, naudojant AERON kėdę, tyrimo santrauką, leidžiančią geriau suprasti, kas slypi už ergonomikos sąvokos.

 

Tyrimo metodologija

Tyrimo metu dalyviai buvo paprašyti įvertinti galvos atramos patogumą, jų mėgstamiausias sėdėjimo pozicijas bei patyrimą naudojant ATLAS.

Dalyviai: atrinkti vyrai ir moterys, kurių ūgis svyruoja nuo 152 iki 183 cm ir kuriems tinka B dydžio AERON kėdė. B dydžio kėdė buvo pasirinkta, nes ji yra populiariausias dydis, kurį renkasi net 80% visų pirkėjų. Šio tyrimo rezultatai neatspindi vartotojų patirties, kuriems tinka A ir C dydžio kėdės.

Pozicijos: tyrimas pradedamas vertikalioje pozicijoje po truputį lošiantis kėdėje. Atsilošimo žingsnis – 5°, maksimalus atsilošimas – 30°. Vartotojai buvo paprašyti atramą tvirtinti jiems patogiausioje padėtyje ir atitinkamai reguliuoti jos padėtį po truputį lošiantis kėdėje. Fiksuoti šie matmenys: atramos pagalvėlės aukštis priekyje ir nugarėlėje, atramos pagalvėlės pasvirimo kampas.

Taip pat kiekvienas tyrimo dalyvis buvo paprašytas pasirinkti 3 skirtingas, jiems patogias kėdės pozicijas: šiek tiek atsilošus, leidžianti patogiai dirbti klaviatūra ar skaityti, giliau atsilošus, leidžianti ilsėtis, kalbėtis telefonu, svarstyti ir svajoti.

Grįžtamasis ryšis: dalyviai buvo paprašyti atsakyti į šiuos klausimus:

1. Ar galvos atrama jiems buvo patogi?
2. Ar galvos atrama prisidėjo prie produktyvumo?
3. Ar rinktumėtės galvos atramą, jei jūsų darbo vieta ją siūlytų nemokamai?

 

Tyrimo eiga

Tipiškas tyrimo dalyvis įvairiose padėtyse. Duomenys matuojami specialiu, tyrimui pritaikytu matuokliu, generuojama duomenų skalė:
 

 

Horizontalių ir vertikalių padėčių verčių duomenų santrauka diagramoje:

 

 

Tyrimo rezultatų santrauka

Judėjimo diapazonas: tam, kad 95% populiacijos, sėdinčios A, B arba C dydžio AERON kėdėje būtų patenkinta galvos atramos teikiamu komfortu, atrama privalo judėti ne mažiau nei 16,5 cm vertikalėje bei 7,6 cm horizontalėje.

Komforto tyrimas: toliau pateiktos išvados remiasi individualia dalyvių nuomone, todėl yra subjektyvios. Tačiau šių nuomonių apimtis bei tolygumas leidžia remtis šiomis išvadomis vertinant galvos atramos teikiamą naudą.

Komfortas: 88% dalyvių teigė, kad galvos atrama yra patogi arba labai patogi. 12% dalyvių teigė, jog ji yra šiek tiek patogi.

Produktyvumas: net 94% dalyvių teigė, kad darbo metu jie jautėsi produktyvesni. Kaip tai pamatuoti? Turbūt neįmanoma. Tiesiog tai reiškia, kad dalyviai jautėsi geriau. Skaičiuojama, kad jei, produktyvumą pavyktų pakelti vos 1%, ATLAS atsipirktų mažiau nei per du mėnesius.

Sprendimas įsigyti: tikimybė, jog tyrimo dalyviai nuspręstų naudoti galvos atramą, jei ją nemokamai siūlytų jų darbo vieta? 70% teigė, jog jie pasinaudotų tokia galimybe, 30% – atsisakytų. Nepasirinkusieji galvos atramos tvirtino, jog tai susiję su jų darbo specifika bei pobūdžiu.

 

 

Šaltinis: atlasheadrest.com  |  Vertimas: Lina Paulauskaitė

 

Susiję straipsniai